Domácí

Brutální napadení v Plzni. Mladík do krve zbil chlapce, stíhán bude na svobodě

Plakající dítě
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Policie v Plzni vyšetřuje od pátečního večera brutální útok na šestiletého chlapce. Podezřelým je mladík, kterého policie krátce po činu zadržela. Hoch utrpěl vážná zranění.

Případ se stal v pátek pozdě večer po 22. hodině v Plzni na Borech ve vnitrobloku jednoho z bytových domů. Policii zavolal jeden z místních obyvatel. "Všímavý občan do telefonu doslova křičel, že dospělý muž pravděpodobně pod vlivem alkoholu právě mrštil malým dítětem, které má při sobě, o zem a fyzicky jej napadá," informovala policie. 

Když dorazila na místo policie i záchranka, našla tam zakrváceného šestiletého chlapce. Měl zraněnou hlavu, obličej, paže i nohy. "Byl to výjezd, který si budeme dlouho pamatovat. S takovou brutalitou vůči dítěti jsem se dlouho nesetkal," popsal pro web Krimi Plzeň záchranář.

Podezřelým z napadení je 26letý mladík. "Muže strážníci okamžitě omezili na osobní svobodě, aby zamezili dalšímu případnému napadání dítěte, nebo útěku. Chlapce jsme předali záchranářům," sdělila mluvčí městské policie Tereza Schliková.

Související obsah

"Nikdy jsem neviděla nic tak příšerného. Ten muž toho malého zvedl a praštil s ním o zem, úplně jako s kusem hadru. Myslela jsem, že ho chce zabít," popsala webu krimi Plzeň svědkyně.

Podle dalších svědků mělo jít o přítele matky napadeného kluka. To však policie nepotvrdila. Proč na něj mladík tak brutálně zaútočil, policie stále zjišťuje. 

Podezřelý je vyšetřován na svobodě, má však zákaz přiblížení se k dítěti.

K hlavě mu dal pistoli. Policie řeší záběry napadení a vyřizování účtů mezi dětmi (5/2023):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz