Zahraničí

Rodiče chtějí, aby jejich syn propadl. Učitelé to ale odmítají

Student
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Rodiče z města Trento se obrátili na vedení školy s prosbou, aby jejich syna nechalo propadnout. Chlapec podle učitelů ale prospívá. Když ředitel odmítl rodičům vyhovět, ti školu zažalovali.

Rodiče z italského Trenta mají poněkud zvláštní problém. Místo toho, aby jim vadilo, že jejich syn propadnul, přejí si to. Podle tamního deníku Trento Today se dokonce obrátili na vedení základní školy s protestem, aby jej do dalšího ročníku nepustilo.

Byl totiž často nemocný, a tak chtějí, aby si bez stresu ročník zopakoval a doplnil si případné mezery. Podle webu Italy24 však vedení školy odmítlo jejich žádosti vyhovět. Ředitel trvá na tom, že chlapec drží krok s ostatními spolužáky a ve škole mu to jde. 

Související obsah

A skutečně, i přes četné absence mu učitelé na konci školního roku dali hezké známky, a proto nikdo z nich nevidí důvod nepustit ho do dalšího ročníku. Přesto rodiče žáka protestují.

Poté, co ředitel školy jejich prosbu nevyslyšel, rozhodli se záležitost hnát až k soudu. Správní soudci jejich žádosti preventivně vyhověli. Celý případ se bude projednávat kolektivně na konci září.

Žákům na Olomoucku se prodlouží prázdniny. Škola je v mizerném stavu (9/2023):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz