Zahraničí

Hasiči jeli ke smrtelné nehodě, sami zemřeli. Polsko rozezní sirény

Tragická nehoda hasičů v Polsku
Tragická nehoda hasičů v Polsku | Zdroj: Státní hasičský sbor Polska

Polští dobrovolní hasiči jeli v pátek ke smrtelné nehodě, narazili však do projíždějícího kamionu. Hasičský vůz se převrátil na bok, dva hasiči zemřeli. Nehoda se stala poblíž polského přístavního města Gdaňsk. Polsko jim vzdá hold minutou ticha a spuštěním sirén.

​Dva dobrovolní hasiči zemřeli a tři byli zraněni při nehodě v Žukowě na severu Polska. Neštěstí se stalo v pátek brzy ráno, dobrovolní hasiči vyjížděli k dopravní nehodě, během které zemřel jeden člověk.

Hasičský vůz se při vyhýbání se ostrůvku nešťastně zachytil o projíždějící nákladní automobil a převrátil se na bok, informoval web polsatnews.pl.

Polská státní hasičská služba na facebooku oznámila, že při nehodě zemřela 21letá dobrovolná hasička a její 24letý kolega, další tři byli zraněni a převezeni do nemocnice. Stav řidiče kamionu není znám. Policisté případ dále vyšetřují.

Související obsah

​"Vyjadřuji svou nejhlubší soustrast rodinám a blízkým dobrovolných hasičů ze Sboru dobrovolných hasičů Žukowo, kteří dnes zemřeli při tragické nehodě, ve službě, na cestě pomoci," napsal na sociální síť X polský prezident Andrzej Duda.

Tragédie šokovala hasiče, kteří se rozhodli uctít jejich památku tím, že zapnou světelnou a zvukovou signalizaci na všech stanicích státních i dobrovolných hasičů.

Hasiči havarovali cestou k zásahu. Oba jsou zranění (8/2023):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz