Zahraničí

V Bulharsku našli dron s výbušninou. Válka nás neobejde, říká ministr

Na bulharském pobřeží kousek od hranic s Rumunskem našli v noci na pondělí dron s výbušninou. Zatím není jasné, čí bezpilotní letoun je. Podle ministra obrany Todora Tagareva ale jeho dopad na území člena Severoatlantické aliance souvisí s válkou na Ukrajině.

Dron narazil do skal u vesnice Tjulenovo na severovýchodě země. Ta leží na pobřeží Černého moře. Zhruba 300 kilometrů od ní je Ruskem anektovaný Krym, upozornila agentura Reuters.

"Mám předběžné informace, které nejsou finální, takže zatím nemůžu říct, čí je dron a odkud přiletěl. Určitě se dá předpokládat, že to souvisí s válkou, kterou Rusko rozpoutalo proti Ukrajině," prohlásil pro stanici BNT Tagarev.

"Víme, že Rusko bombarduje ukrajinské přístavy, které jsou jen pár set metrů od území Rumunska. Jsou případy spadlých trosek dronů a další munice na rumunském území. Nemáme důvod si myslet, že nás tato válka obejde. Ano, pro Bulharsko existují rizika," poznamenal ministr.

Související obsah

Podle předběžných výsledků vyšetřování byla na bezpilotním letounu mina, která se od dronu před dopadem oddělila. 

Už na začátku září dopadl dron na Rumunsko, které je také členem NATO. Trosky našli ve vesnici Plauru. Ta leží kousek od Ukrajiny.

Nález trosek dronu
Nález trosek dronu | Zdroj: Google Maps / TN.cz
TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz