Zahraničí

Žena snědla rybu oblíbenou i v Česku. Amputovali jí všechny končetiny

ryba
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Američanka Laura Barajasová tráví už druhý měsíc v nemocnici. Čtyřicetiletá žena si totiž doma připravila tilápii, která ale byla kontaminována nebezpečnou bakterií. Málem přišla o život a lékaři jí museli amputovat všechny čtyři končetiny.

Rybu si Laura koupila na trzích v San Jose. "Je to pro nás velmi těžké. Je to strašné. Mohlo se to stát komukoli z nás," řekla stanici KRON její kamarádka Anna Messinová.

Matka šestiletého syna už několik měsíců bojuje o život. "Uvedli ji do kómatu. Měla černé prsty, černé nohy, černý spodní ret. Měla úplnou sepsi a selhávaly jí ledviny," poznamenala její kamarádka. Aby ji zachránili, museli během operace ženě amputovat všechny končetiny.

V tilápii totiž byla vzácná masožravá bakterie Vibrio vulnificus, upozornil deník New York Post. Ta bývá v syrových mořských plodech.

Související obsah

"Touto bakterií se můžete nakazit jednak tak, že sníte něco, co je jí kontaminováno, a jednak tak, že máte ránu nebo čerstvé tetování ve vodě, ve které tato bakterie žije," vysvětlila expertka na infekční nemoci Natasha Spottiswoodová.

Bakterie je nebezpečná především pro lidi se slabou imunitou. Zemře asi pětina nakažených.

Případ hromadné otravy jídlem odložen. Hradečtí kriminalisté nenašli viníka (9/2023):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz