Při propalestinské demonstraci před izraelskou ambasádou se ve středu odpoledne pokusil zapálit muž. Díky rychlému zásahu policistů se mu to nepovedlo a skončil bez zranění. Záchranáři jej ale převezli do nemocnice, trpí totiž podle nich psychickými potížemi.
"V rámci ohlášeného shromáždění v Praze 6 se jeden z účastníků polil hořlavinou a pokusil se zapálit," informovali ve středu policisté na sociální síti X. "Díky rychlému zákroku dohlížejících policistů se mu to však nepovedlo," dodali.
"Na místo jsme vyslali posádku záchranářů a inspektora," řekla TN.cz mluvčí záchranářů Jana Poštová. Pravděpodobně šlo o českého mladíka.
"Měl psychické potíže. Záchranáři jej převezli do nemocnice," sdělila Poštová. "Incidentem se budou zabývat kriminalisté z Odboru extremismu a terorismu," doplnili policisté.
Demonstranti protestovali před izraelskou ambasádou proti postupu Izraele ve válce s Hamásem. Kousek od nich se sešli i podporovatelé Izraele, k žádným konfliktům ale nedošlo.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz