APLIKACE TN.CZ
Krimi

Policista po zakleknutí zřejmě skončí mimo službu. Prověřuje se i postup hlídky

Zproštění výkonu služby. To nejspíš čeká pražského policistu kvůli videu, které se ve čtvrtek dostalo na veřejnost. Namol opilý před barem za asistence své přítelkyně, která je taktéž policistka, brutálně napadl mladou ženu. Oddělení vnitřní kontroly policie chce prověřit i postup hlídky, která dorazila incident řešit.

Otřesné video z pražské Nádražní ulice ve čtvrtek vyvolalo pořádný poprask a vlnu znechucení. Chování policisty okamžitě odsoudili ministr vnitra i policejní prezident. Případ vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) a je možné, že ze strany agresivního opilého policisty, který byl navíc oblečen ve slavnostní uniformě, půjde o trestný čin.

Muž je teď v pracovní neschopnosti a až mu skončí, o jeho dalším osudu u sboru rozhodne nadřízený. Podle informací TV Nova se dá očekávat, že ho zprostí výkonu služby.

Související obsah

Oddělení vnitřní kontroly zároveň řeší i policistku, která se incidentu aktivně účastnila. A v pátek se štáb TV Nova dozvěděl, že prověřuje i postup hlídky, která na místo přijela bitku řešit. Na záběrech to totiž vypadá, že se o agresivního kolegu moc nezajímala. Mělo jít o policisty z oddělení, kde dotyčný slouží.

ls, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz