APLIKACE TN.CZ
Domácí

Železniční koridor opět stál. V Pardubicích vlak srazil člověka

Nehoda vlaku ilustrační
Ilustrační fotografie | Zdroj: TV Nova

Osobní vlak v úterý v Pardubicích srazil člověka, který na místě zemřel. Kvůli nehodě se doprava na hlavním železničním tahu zastavila. Jde o už několikátý střet vlaku s člověkem za poslední týden.

Ke střetu osobního vlaku s člověkem došlo v úterý na železnici v Pardubicích. "Provoz je v tuto chvíli zastaven. Na místě probíhá zásah jednotek IZS a vyšetřování," uvedly České dráhy na síti X.

Podle policejní mluvčí Markéty Janovské člověk na místě zemřel a probíhá jeho vyproštění zpod vlaku. "Na místě jsou dvě naše posádky," řekla pro TN.cz mluvčí pardubické záchranky Alena Kisiala.

Související obsah

K události došlo poblíž vlakové zastávky u pardubické nemocnice, uvedla Janovská. Nejedná se podle ní o místo, kde by lidé koleje přecházeli, a nedaleko je podchod. Podle mluvčího drážních hasičů Martina Kavky od tří hodin odpoledne jezdí vlaky bez omezení.

Jedná se o už několikátou srážku vlaku s člověkem tento týden. Železniční koridor v pondělí stál na Kolínsku a k podobné události došlo i na Domažlicku.

Vlak ujel bez strojvůdce a blokoval provoz na trati. Případ vyšetřuje policie (05/2024):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz