Britská královská rodina patří mezi velké fanoušky sportu. Projevuje se to i během fotbalového Eura. Král Karel III. se po posledním zápase neudržel a fotbalistům poslal jasný vzkaz, jak mají zlepšit svou hru. Svými dosavadními výkony si prý totiž zahrávají se zdravím celé země.
Anglickým fotbalistům se ve středu podařilo probojovat se do finále mistrovství Evropy. Zápasy anglické reprezentace sleduje i britská královská rodina, především král Karel III. a princ William. Panovník hned po zápase fotbalistům poblahopřál a poslal radu na finálový zápas, uvedl deník Daily Mail.
"Moje žena a já se připojujeme k celé naší rodině a přejeme vám co nejsrdečnější blahopřání k postupu do finále mistrovství Evropy. Přejeme vše nejlepší do nedělního zápasu," vzkázal král.
Karel III. měl ale drobnou výtku k průběhům minulých zápasů. Angličtí fotbalisté totiž své fanoušky v posledních zápasech často napínali až do posledních chvil a podle krále tím nebezpečně zvyšují krevní tlak v celé zemi.
"Pokud si zajistíte vítězství dříve než na poslední chvíli pomocí zázračných gólů nebo penaltového dramatu, tak jsem si jist, že se výrazně sníží tlak na kolektivní srdeční frekvenci a krevní tlak v zemi," vyzval král fotbalisty ke klidnějšímu průběhu finálového zápasu.
Jedním z největších dramat bylo pro anglické fanoušky střetnutí se Slovenskem v osmifinále. Anglii se podařilo vyrovnat až v páté minutě nastavení. Následně v prodloužení zvítězila, a Slovensko tak na mistrovství Evropy skončilo. Dramatický průběh mělo i čtvrtfinále proti Švýcarsku.
Král Karel III. se stále léčí s rakovinou a svůj program má velmi omezený. Předpokládá se tak, že na nedělní finále do Berlína dorazí fandit princ William. Ten je prezidentem Anglické fotbalové asociace a velkým fanouškem fotbalu.
Princ se chtěl zúčastnit i středečního zápasu s Nizozemskem, ale kvůli pracovním povinnostem zápas nakonec vynechal, uvedl magazín Hello. Minulý týden si ale pořádně užil zápas proti Švýcarsku, který Anglie nakonec vyhrála až v napínavém penaltovém rozstřelu.
Král Karel III. v květnu představil nový portrét, který šokoval veřejnost. Podívejte se:
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz