V rakouském jezeře Wolfgangsee se ve středu utopil 41letý otec od rodiny z Česka. Do vody se vydal pro děti, když začala bouřka. Na břeh se ale už nevrátil a později ho záchranáři našli mrtvého osm metrů pod hladinou.
Tragická událost se stala na rakouském jezeře Wolfgangsee u obce St. Gilgen. Ve čtvrtek se tam utopil 41letý Čech, uvedl rakouský veřejnoprávní rozhlas a televize ORF.
"Děti dvou rodin byly ještě v jezeře, když se blížila bouřka a zvedl se vítr," popsala salcburská policie. Otec od rodiny s kamarádem se proto vydali do vody, aby je vynesli na břeh.
"Když byly děti v bezpečí na břehu, po 41letém Čechovi nebylo ani stopy," pokračovala policie. Záchranné složky proto bezodkladně zahájily rozsáhlou pátrací akci. Do té se zapojilo 40 potápěčů i hasiči a další záchranáři.
"Vodní hladinu prohledávalo několik záchranných člunů, stejně jako drony a vrtulníky. Četní potápěči pátrali pod vodou až do hloubky 33 metrů," řekl mluvčí vodních záchranářů Michael Pacher. "Osoba pak byla nalezena a vyproštěna z hloubky osm metrů," dodal.
Tragickou událost TN.cz potvrdilo i české ministerstvo zahraničí. "Velvyslanectví ve Vídni kontaktovala rakouská záchranná služba ohledně nehody na jezeře Wolfgangsee, kde utonul český občan. K nešťastné události mělo dojít v kempu, kde trávil dovolenou s rodinou. Velvyslanectví je v kontaktu s rodinou," uvedlo ministerstvo.
S vysokými teplotami v červenci přibylo utonulých. Hlavně nepijte alkohol, radí lékaři (7/2024):
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz