APLIKACE TN.CZ
Domácí

Případ Markýz: Policie pátrá po ženách přinucených k prostituci

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu hledají další poškozené v jednom z nejrozsáhlejších případů údajného kuplířství za poslední roky. V rámci akce nazvané Markýz loni zadrželi osm lidí, vypnuli několik desítek webů a zajistili majetek za desítky milionů korun.

Detektivům jde o ženy, které měl v posledních letech přes inzeráty aktivně vyhledávat a kontaktovat člověk zapletený do případu Markýz. Sliboval prý práci asistentky ředitele či občasné společnice.

Tyto ženy pozval na placenou schůzku a pak do bytu v Praze 6, kde mělo docházet k nedobrovolným sexuálním praktikám. V inzerátech se podle policistů představoval jako Petr Čermák, Petr Doležal či jen Pavel.

Související obsah

Totožnost několika poškozených už policisté znají a vyslechli je, jsou ale přesvědčeni, že jich bude mnohem více. A proto je žádají, aby se ozvaly.​

Případ pojmenovaný Markýz vyšel na světlo loni v říjnu. Protimafiánský útvar obvinil z kuplířství hned osm lidí a jednu firmu, která provozovala eroticky zaměřené weby. Za tou stál bývalý novinář a podnikatel Andrej Anastasov, kterého chtěli policisté dokonce poslat do vazby, nakonec ho ale vyšetřují na svobodě. On sám jakoukoliv nelegální činnost odmítá. Obviněným v případu Markýz hrozí až desetileté vězení.

atpr, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz