APLIKACE TN.CZ
Zahraničí

Do Labe se zřítil most. Drážďany jsou bez tepla

V německých Drážďanech se v noci na středu zřítila do řeky část mostu. Jedná se asi o 100 metrů dlouhý úsek. Hrozí zřícení i ostatních částí.

​Část drážďanského mostu Carolabrücke zmizela ve středu kolem třetí ráno pod hladinou Labe, uvedl německý portál Bild. V tomto úseku vedl chodník a tramvajová trať, stejně tak jako inženýrské sítě, a to hlavně rozvody tepla. Výpadek zasáhl celé město.

"V době zřícení mostu po něm žádná tramvaj nejela," uvedl drážďanský dopravní podnik pro portál Tagesspiegel. Vše se obešlo bez zranění. Most i celé jeho okolí jsou uzavřené.

"Očekáváme, že by se mohly zřítit i další části mostu," uvedli hasiči podle švýcarského portálu SRF. Ti stav mostu kontrolují i pomocí dronů.

Související obsah

​Kromě stometrového úseku je poškozený i nájezd na most, kde se objevila asi metrová trhlina. Voda také začala podemílat břehy.

Zatím není jasná příčina zřícení most. Tím se ale už zabývají německé úřady. Most je jednou z nejdůležitějších dopravních tepen v asi půlmilionovém městě, nachází se přímo v centru. Kromě tramvají po něm jezdí i auta.

Carolabrücke na mapě:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz