Markéta Konvičková nedávno znovu otevřela téma nemoci, se kterou už léta bojuje. Svěřila se také, že kvůli těmto zdravotním komplikacím nemá sílu řešit další těhotenství. Zda její dceři Amálce jednoho dne přibude sourozenec, proto nechává na osudu.
Zpěvačka Markéta Konvičková bojuje již několik let se vzácným nádorovým onemocněním, které má na plicích. "Mám to někde v plicích a nejde to odstranit chirurgicky. Aby mi odlehčili, musím absolvovat různé bronchoskopie, kdy mi odeberou kousek, který odebrat jde," svěřila se Blesku se svým komplikovaným zdravotním stavem.
S negativními vlivy nemoci se proto musela naučit žít. "Pak mám třeba tři měsíce klid a potom mě to čeká znovu. Nemá to v podstatě zatím řešení," svěřila se finalistka první série Česko Slovenské SuperStar.
Přestože lékaři zpěvačce měli před několika lety říct, že nebude mít děti, zázrakem otěhotněla a narodila se jim s partnerem dcera Amálka. Na další těhotenství však kvůli nemoci netlačí.
"Samozřejmě bych chtěla další dítě, ale na to teď nemám myšlenky a ani sílu to řešit. Necháváme to osudu, buď se opět zadaří, nebo ne a Amálka bude jedináček," prozradila Konvičková.
Zásadní podle ní bylo se s nemocí smířit a umět žít i tak naplno. "Smířila jsem se s tím, že jsem doživotní onkologický pacient. Nikdy nebudu bez prášků, tak to prostě je," dodala oblíbená zpěvačka, která se nedávno stala terčem posměšků kvůli svému opálení.
Svěřila se pak, že onemocnění s sebou nese řadu negativních vedlejších účinků, které by lidé neměli soudit. "Jsem prostě často v narkózách, pod různými zákroky, léčbou a já nevím čím vším. A občas mi to prostě vyhodí, že otékám, že přijdu o vlasy, že jsem tmavší, a nepřijde mi, že je to něco, co bych s vámi tady chtěla sdílet. Já chci, abyste se tu cítili dobře, protože já se cítím dobře," vysvětlila před několika týdny.
Dvacet let od SuperStar: Petr Bende chce uspořádat vzpomínkový koncert (3/2025):
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz