Řidiči jezdící po D1 kolem Brna si mohou oddechnout. Po téměř dvou letech se podařilo dokončit opravy mezi 194. a 196. kilometrem. Stavbu se navíc podařilo dokončit včas.
Úsek dálnice D1 u Brna nejspíš vejde do historie českého stavebnictví. Nejenže se stavbu podařilo dokončit včas, ale dokonce o dva měsíce dříve. Silničáři oslovili zhotovitele a přesvědčili ho, aby dělníci pokračovali v práci i během celé zimy.
Firma na místo přivezla obří stany dlouhé 70 metrů. Naftovými přímotopy je vyhřála na pětadvacet stupňů, a i když venku mrzlo, uvnitř stanů bylo možné betonovat a pokládat asfalt.
Za tento experiment připlatilo ředitelství silnic a dálnic asi 70 milionů korun a rozšíření dálnice na šest pruhů tak stálo přes miliardu korun. Díky rychlejšímu dokončení teď mohou navázat další rekonstrukce, například na 196. kilometru u křížení s dálnicí D2.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz