První máj je svátek práce i lásky. Ale zatímco dřív se v ulicích slavilo především s transparenty, dnes lidé dávají přednost spíš piknikům a výletům. A chybět nesmí samozřejmě ani polibek pod rozkvetlým stromem.
Najít rozkvetlou třešeň nebylo vůbec jednoduché. Příroda je totiž o 14 dní napřed. "Musíte do nadmořské výšky přes 450 metrů nad mořem. V nížinách se ale můžete políbit pod šeříkem nebo jabloní," poradila meteoroložka Dagmar Honsová.
První máj, lásky čas a pro většinu lidí především den volna. Mnoho z nich vyrazilo ven na brusle, kolo nebo si zaběhat. "Pozorujeme zájem hlavně o hory Krkonoše, Beskydy anebo lázně. Všechno spojuje aktivní odpočinek, Češi si balí batohy, míří na procházky do přírody, večery tráví ve wellnessu," popsal CEO Slevomatu Tomáš Braverman.
A slunce a modrá obloha přály i odpočinku. Teplé a slunečné počasí nás bude provázet i v následujících dnech. V pátek a v sobotu se dočkáme nejteplejších dnů od začátku roku. Jenže pak přijde obrovský zvrat.
"Už v neděli k nám pronikne studený vzduch. Ten přinese ochlazení na většinu území Česka vyšší než 12 stupňů Celsia. A v pondělí se na vrcholky hor vrátí i srážky sněhové," upozornila Honsová.
Aktuální předpověď počasí
Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz