APLIKACE TN.CZ
Zahraničí

Ženu na italské pláži přejel traktor. Na místě zemřela

Uzavřená pláž
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Strašlivá nehoda se v sobotu stala v italském letovisku Cervia na březích Jadranu. Na pláži přejel traktor 66letou ženu, která tam trávila dovolenou. Řidič údajně upravoval pláž načerno a v minulosti už jej vyšetřovatelé obvinili ze zabití z nedbalosti pro podobný případ.

Hrozivé neštěstí se stalo v sobotu dopoledne v italském městě Cervia. Při upravování tamní písečné pláže přejel traktor 66letou ženu z Itálie. Bývalá učitelka byla ve městě na dovolené se svým manželem.

Podle svědků traktor nacouval do ženy, když se opalovala. Řidič stroje v první chvíli z místa s křikem utekl, později se ale vrátil. Plavčík mezitím přivolal záchranáře. Ti ale mohli pouze konstatovat smrt, píše portál Bild.

Související obsah

Čtyřiapadesátiletého řidiče zadržela policie, která jej ještě ten den vyslechla a obvinila ze zabití z nedbalosti. "Mému klientovi je tato tragédie nesmírně líto. Nechápe, jak se to mohlo stát, a chce pozůstalým vyjádřit svou soustrast," řekl podle agentury Ansa mužův advokát Vittorio Manes.

Není to poprvé, co měl řidič problémy se zákonem. V roce 2022 jej policie obvinila ze smrti 83letého muže, kterého měl přejet dodávkou. Podle portálu Corriere di Bologna byl navíc v okamžiku nehody pod vlivem drog.

Po nehodě z roku 2022 přišel muž o řidičský průkaz. Za volant by ale na pláži nemohl usednout ani v případě, že by jej stále vlastnil. K práci na pláži totiž neměl on ani jeho firma, kterou provozuje sám, žádné povolení od úřadů.

Tragická nehoda. Řidička přejela seniora ležícího na silnici (12/2024):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz