APLIKACE TN.CZ
Domácí

Dálnici D10 uzavřela hromadná nehoda. Bouralo sedm aut, pět lidí se zranilo

Dopravní nehoda na dálnici D10
Dopravní nehoda na dálnici D10 | Zdroj: HZS Středočeského kraje

Hromadná nehoda uzavřela obousměrně v pátek dálnici D10. Havarovat mělo podle policie sedm aut. Zranilo se pět lidí, z toho dva těžce a na místo letěl i záchranářský vrtulník. Provoz se podařilo obnovit po pěti hodinách.

​Vážná hromadná nehoda se stala v pátek před čtvrtou odpolední na 23,5. kilometru dálnice D10 u Benátek nad Jizerou. Jak uvedli policisté, havarovat mělo celkem sedm aut.

"Po dopravní nehodě na D10 jsme měli v péči pět lidí. Jednoho těžce zraněného pacienta jsme transportovali letecky do Ústřední vojenské nemocnice, druhého těžce zraněného jsme po ošetření vezli do Fakultní nemocnice Bulovka," popsala TN.cz mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková.

Související obsah

Další tři lidé se zranili středně těžce. "Vyprostili jsme dva lidi," přiblížil pro TN.cz mluvčí hasičů. Mezi havarovanými auty měl být i elektromobil.

"Jako první havaroval vlivem tzv. aquaplaningu řidič osobního auta, který narazil do svodidel. Další řidiči už nestihli na tuto situaci zareagovat a postupně do sebe narazili," popsali policisté na síti X.

​"Museli jsme uzavřít provoz na dálnici, a to v obou pruzích. Nevíme zatím, na jak dlouho to bude nebo kdy to bude průjezdné alespoň jedním pruhem," uvedla pro TN.cz policejní mluvčí Michaela Richterová po páté hodině. Plně obnovit provoz se podařilo před devátou hodinou večer.

Volat nebo nevolat hlídku? Policista řekl, jak se chovat při nehodě (17/3/2025):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz