APLIKACE TN.CZ
Zahraničí

Pozor při dovolené v Chorvatsku: Za špatné parkování ve Splitu zaplatíte až 25 tisíc

Split v Chorvatsku
Split v Chorvatsku | Zdroj: Getty Images

Od pondělí budou řidiči v přístavu ve Splitu čelit přísnějším kontrolním opatřením a vysokým pokutám za nelegální parkování. Zatímco fyzickým osobám hrozí pokuta až 25 tisíc korun, u právnických osob se může vyšplhat na více než 800 tisíc korun.

Dovolená v Chorvatsku se může letos pořádně prodražit. Správa přístavu ve Splitu oznámila, že od pondělí vstupuje v platnost přísnější kontrolní opatření ohledně nelegálního parkování, píše web Dalmacija Danas.

Kontrolovat se bude porušování pravidel silničního provozu, zejména parkování motocyklů na promenádě před budovou námořního terminálu a také parkování osobních vozidel na provozních plochách. To podle správy přístavu vážně ohrožuje bezpečnost a fungování přístavu.

Související obsah

"Předepsané pokuty jsou extrémně vysoké. Pro fyzické osoby dosahují tisíce eur (25 tisíc korun, pozn. red.), zatímco právnické osoby mohou dostat pokutu až do výše 33 tisíc eur (813 tisíc korun, pozn. red.)," uvádí se v prohlášení.

Správa přístavu vyzvala podle portálu Dalmacija News veřejnost k dodržování předpisů a zodpovědnému chování. Zdůraznila také, že cílem opatření je chránit všechny účastníky námořní dopravy a zajistit hladký chod přístavních operací.

Na tohle si na dovolené dávejte pozor. V zahraničí hrozí často bizarní pokuty (07/2025):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz