APLIKACE TN.CZ
Domácí

Policie hledá ženu z Chrudimska. Odešla z pohřbu a už ji nikdo neviděl

Čtvrtým dnem pokračuje v pondělí pátrání po ženě, která odešla z pohřbu a od té doby ji nikdo neviděl. Stalo se to v obci Raná na Chrudimsku, a i když ženu okamžitě hledalo více než 50 lidí, stále není k nalezení.

Hasiči, policie, psovodi, drony, vrtulníky. Obec nedaleko Hlinska má za sebou velké manévry a pátrací akce neustává ani v pondělí. Policie znovu prověřuje místa, kam 76letá Olga Netolická ráda chodila, pod drobnohledem budou zdravotnická zařízení i na Vysočině.

Je to záhada, která nedává pátračům spát. Žena je celá v černém, v Rané se v pátek o půl třetí odpoledne účastnila pohřbu. Z kostela odešla o chvíli dřív a lidé si mysleli, že nenadále musí na vzduch.

Související obsah

O hodinu později byla ještě v obci vidět, pak už ale zmizela neznámo kam. Žena s trvalým bydlištěm v Hlinsku má podle policie alzheimera a trpí silnou stařeckou demencí, na druhou stranu je na svůj věk poměrně fyzicky zdatná, protože nechodí o holi.​

Pro své okolí je zapamatovatelná. Na temeni hlavy má nárůstek o velikosti pomeranče a na bradě viditelnou bradavici. Kdo ženu pozná, měl by volat linku 158.

Žena u sebe nemá mobilní telefon, pokusy o jeho zaměření jsou tak k ničemu. A policie tvrdí, že tenhle případ může být varováním i pro další seniory. Právě ti nechávají při cestě ven nebo třeba na houby mobil nejčastěji doma, a to výrazně snižuje šance na rychlé a úspěšné nalezení.

eva, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz