APLIKACE TN.CZ
Zahraničí

Velká policejní akce v Česku a Chorvatsku. V obou zemích kriminalisté zatýkají

Chorvatská policie
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Chorvatská policie ve spolupráci s českými kolegy spustila rozsáhlou mezinárodní akci proti drogové kriminalitě. Do zásahu se zapojil i Europol a americká DEA. Informaci TN.cz potvrdila mluvčí Národní protidrogové centrály Lucie Šmoldasová. Podle ní česká policie provádí úkony trestního řízení na základě evropského vyšetřovacího příkazu, který vede chorvatská strana.

Akci vede chorvatská policie, konkrétně oddělení pro boj s drogovou kriminalitou v Záhřebu ve spolupráci s jednotkou PNUSKOK (národní protikorupční a proti organizovanému zločinu soustředěná jednotka policie) a se specializovaným útvarem kriminální policie. Celý zásah koordinuje chorvatský Úřad pro potírání korupce a organizovaného zločinu. Napsal o tom zpravodajský web Net.hr.

Podle chorvatského ministerstva vnitra se vyšetřování týká občanů Chorvatska i Česka. Úřady je podezírají z účasti ve zločineckém uskupení a z nelegální výroby a distribuce drog.

Související obsah

​Chorvatské ministerstvo také uvádí, že jde o závěrečnou fázi dlouhodobého vyšetřování, do něhož se zapojil i Europol a americká protidrogová agentura DEA. Z jeho vyjádření cituje i server 24sataAkce má rozkrýt fungování celé sítě, která podle vyšetřovatelů koordinovala výrobu i distribuci drog napříč státy a fungovala v rámci organizovaného zločinu.

Na základě evropského vyšetřovacího příkazu na území České republiky provádíme úkony trestního řízení, které vede chorvatská strana. Úkony vykonáváme na základě spolupráce s chorvatskou policií,“ uvedla pro TN.cz mluvčí Národní protidrogové centrály Lucie Šmoldasová. Konkrétnější informace k probíhajícím zásahům ale česká policie zatím sdělit nechce.

Související obsah

Zásahy probíhají současně v obou zemích. V Chorvatsku se policie zaměřila na Záhřeb a tři přímořské župy – Přímořsko-gorskokotarskou, Licko-senjskou a Zadarskou. V Česku jde podle policie o více lokalit, detaily ale úřady nekomentují.

Po ukončení vyšetřování mají policisté předat spis chorvatskému Úřadu pro potírání korupce a organizovaného zločinu, který bude dozorovat další postup.

Kriminalisté dopadli skupinu drogových dealerů. Údajně ji vedla 52letá žena (8/2025):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz