Kromě zákazu nošení oblečení odhalujícího břicho a stehna se nově nesmí nosit ani tepláky. Toto rozhodnutí jedné z brněnských škol vyvolalo obrovskou vlnu reakcí. Role volnočasového oblečení se ale mění. A jako tepláky třeba vypadají i některé pánské společenské obleky. Ani módní návrháři se nedokážou shodnout, zda tepláky jsou vhodným oblečením. Někteří tvrdí, že důležité je pohodlí, a to třeba i ve školách, podle jiných by se tepláky měly nosit jen při sportu.
Na základní škole Sirotkova v Brně žáci v teplácích dokráčeli. Nově mají ve školním řádu tepláky zakázané.
„Škola je místem vzdělávání a zároveň přípravou na život, proto považujeme za důležité, aby se žáci učili volit oblečení, které je pro danou situaci vhodné a zároveň si osvojili dovednost přizpůsobit svůj vzhled situaci,“ uvedl ředitel Dan Jedlička.
„Já si nemyslím, že ředitel by měl být ten, kdo by měl být módní policií a určovat, které by mělo být vhodné. To je hlavně na rodičích,“ míní ředitel ZŠ Donovalská v Praze Tomáš Marek.
Tepláky už dávno lidé nenosí jen na cvičení nebo doma, ale i do práce či na úřady. Podle odborníků za to tak trochu může covid, kdy lidé většinu času trávili v pohodlných teplácích doma.
„Pokud se někdo má cítit pohodlně, v teplákách, které jsou ze super materiálu a je dokombinovaný, proč ne?“ myslí si módní návrhářka Ilona Donátová. „Myslím si, sám za sebe, že tepláky by měly být užívány u toho sportu a ve fitku,“ nesouhlasí módní návrhář Sam Dolce.
„Vždycky se snažím, i když se mi něco nelíbí, protože móda je subjektivní názor, tak se snažím najít něco pozitivního,“ dodal.
Návrháři přitom už dávno přišli s oblečením, které by se dalo nazvat společenskými tepláky. Řada lidí je nosí například i do divadla. „Móda, jak má dnes rozevřené nůžky, tak je to i o neslučitelných materiálech,“ doplnila Donátová.
Stylisté se ale shodnou s běžnými lidmi v tom, že tepláků bude dál přibývat. Lidstvo si prý totiž zvyklo na pohodlí.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz