APLIKACE TN.CZ
Zahraničí

Český turista zemřel v Tatrách. Padal asi 300 metrů

Vysoké Tatry
Vysoké Tatry | Zdroj: Getty Images

Po nezvěstném českém turistovi v Tatrách pátrali blízcí i záchranné složky dva dny. Při jeho nalezení záchranáři bohužel konstatovali smrt. Turista zřejmě uklouzl při výstupu na horu a padal přibližně 300 metrů.

Dvoudenní pátrání po nezvěstném českém turistovi mělo bohužel smutný konec. Záchranáři jej našli pod vrcholem hory Rysy ve Vysokých Tatrách. Podle místa nálezu se Horská záchranná služba (HZS) domnívá, že dotyčný muž musel spadnout, a to z výšky až 300 metrů, uvedl web Zoznam.sk.

Pan Jaromír (†43) se v úterý přestal ozývat svým příbuzným a mobil měl od té doby vypnutý. Následně HZS přijali ve středu dopoledne tísňové volání se žádostí o pomoc při nalezení dotyčného muže. Záchranáři z důvodu nepříznivého počasí nemohli ihned použít leteckou techniku, uvedli na svých stránkách.

Související obsah

​Záchranáři se nakonec vydali hledat muže pěšky. Zaměřili se na okolí vrchu Rysy, kam se měl podle posledních zpráv dotyčný Čech vydat. „Při prohledávání oblasti našli tělo pohřešované osoby pod skalní stěnou nad Žabím plesem,“ uvedl mluvčí HZS.

Dotyčný se pravděpodobně zřítil ze zledovatělého povrchu do hloubky asi 300 metrů. Následná zranění byla bohužel fatální.

V Tatrách zemřel český turista. Tělo našli po dvou dnech (9/2025):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz