APLIKACE TN.CZ
Zajímavosti

Útok medvěda na Slovensku. Muž měl u sebe zbraň a šelmu zastřelil

Útok medvěda na Slovensku. Muž měl u sebe zbraň a šelmu zastřelil
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia.cz

Střet medvěda s člověkem ve slovenské Velké Fatře měl fatální následky. Jeden z napadených vytáhl na útočící šelmu legálně drženou zbraň a zastřelil ji. Případ se stal ve středu.

Přímo v Národním parku (NP) Velká Fatra zaútočila na dvojici lidí, muže a ženu, medvědice. Případ se stal pod kopcem Repiště v katastru obce Liptovské Revúce, informovaly topky.sk.

„Dva pracovníci národního parku byly v té době v terénu při vyznačování A zóny parku, když na ně šelma nečekaně zaútočila,“ uvádí NP na webových stránkách.

Související obsah

Muž měl u sebe zbraň a několikrát vystřelil, tím zřejmě zachránil sebe i svou kolegyni před vážnějšími následky. „Muž, který měl u sebe legálně drženou kulovou zbraň, v krajní nouzi několikrát vystřelil na útočící zvíře, které po výstřelech uteklo za horizont. Nikdo z pracovníků parku se nezranil,“ upřesnila zpráva.

O něco později pak zásahový tým našel nedaleko místa střelby mrtvou starší medvědici, která vážila zhruba 130 kilogramů. V lokalitě proto umístili fotopasti. Ty budou monitorovat, zda se tam nevrátí mláďata, která by hledala matku.

Podobný případ se stal před týdny na úpatí Nízkých Tater dvojici myslivců. Vše se mělo odehrát nedaleko posedu u obce Liptovská Porúbka, na volném prostranství. Před zvířetem se tak muži neměli kde skrýt. Když na ně medvědice nečekaně zaútočila a pokousala je, rozhodli se bránit a zastřelili ji. Jeden z nich skončil se zraněními v nemocnici.

Související obsah

​Několik dnů před tímto incidentem zaútočila podle deníku SME medvědice doprovázená dvěma medvíďaty na člověka u obce Jakubovany, jen asi osm kilometrů od Liptovské Porúbky. 

V Česku někdo záměrně vypouští do přírody medvědy, tvrdí myslivci (10/2025):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz