APLIKACE TN.CZ
Domácí

Nejkrásnější ženou planety je opět Češka. Miss Earth vyhrála Natálie Puškinová

Miss Earth Natálie Puškinová
Miss Earth Natálie Puškinová | Zdroj: Profimedia

Česká republika má nejkrásnější ženu na světě. Mezinárodní soutěž krásy Miss Earth vyhrála česká reprezentantka Natálie Puškinová.

Natálie Puškinová (21) je teprve druhou Češkou v historii, která vyhrála prestižní soutěž krásy Miss Earth, informoval účet Miss ČR na svém instagramu.

„Jsem tak pyšná,“ napsala k příspěvku prezidentka Miss Czech Republic Taťána Makarenko. „Gratuluji, právem zasloužené,“ pogratulovala také například modelka Mariana Bečková.

​Puškinová tak navázala na úspěch z roku 2012, kdy vyhrála Tereza Fajksová. Současná Miss České republiky 2025 a studentka marketingové komunikace na Univerzitě Karlově se ve sledovaném přenosu soutěže probojovala z původních 78 soutěžících až do finálové čtveřice.

Související obsah

​Nově zvolená královna se už před účastí na Miss Earth angažovala v projektech zaměřených na udržitelnost, plýtvání a nedostatek potravin nebo na přinášení vzdělávacích programů do škol dětem. Svou nově nabytou korunku si převzala z rukou loňské vítězky, Australanky Jessicy Laneové.

Je to přitom druhý případ v poměrně krátké době, kdy se česká dívka umístila na prvním místě v soutěži krásy. Před dvěma lety vyhrála Krystyna Pyszková titul Miss World. V historii této soutěže to bylo také podruhé, poprvé korunku obdržela v roce 2006 Taťána Kuchařová. 

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz