Nepochopitelným chováním mladého otce se musel zabývat americký soud. Za děsivý útok na teprve osmiměsíční miminko půjde muž na dlouhé roky do vězení.
V americkém státě Wisconsin byl 30. prosince odsouzen 22letý muž za útok na vlastního syna. Jalin White hodil podle webu People na začátku listopadu svého osmiměsíčního syna o zeď, čímž mu způsobil frakturu lebky i zlomeniny žeber a klíční kosti.
White během vyšetřování policii uvedl několik verzí toho, jak jeho syn ke zraněním přišel. Jednou z nich bylo, že matka dítěte nechtěně narazila jeho hlavou o zárubeň, když ho měla na rukou. Potom řekl, že syn spadl, když ho přebaloval.
Nakonec se však přiznal, že syna hodil o zeď během hraní basketbalové videohry NBA 2K. Svého činu před soudem litoval. „Mým záměrem nebylo ublížit mému chlapci. Všechno se stalo tak rychle. Beru plnou zodpovědnost za mé činy,“ citovala jeho slova stanice Fox 6.
Soud ho poslal za mříže na 12 let. Chlapeček útok naštěstí přežil, ale má kvůli němu stále problémy se zrakem.
Otec třásl miminkem (†5 měsíců), které pak zemřelo. Hrozí mu doživotí (7/2025):
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz