APLIKACE TN.CZ
Domácí

Zloděj ukradl šest vzácných motorek. Majitel nabízí vysokou odměnu

Policie pátrá po zloději, který ukradl šest historických motocyklů. Vzácné stroje zmizely z přístavku u domu v obci Olešník u Českých Budějovic. Za informace, které povedou k jejich nalezení, nabízí majitel vysokou odměnu.

Neznámý zloděj z přístavku u rodinného domu v Olešníku odvezl šest historických motocyklů značky Jawa z 50. a 60. let minulého století. Všechny byly kompletně zrenovované, v červené barvě a pro majitele měly nejen velkou finanční, ale i sběratelskou hodnotu.

Mezi odcizenými stroji jsou legendární modely Pérák, Panelka, Kývačka, Pionýr nebo Pařez. Motorky neměly registrační značky ani evidovaná výrobní čísla, takže jejich dohledání může být velmi složité.

Související obsah

​Celková škoda se pohybuje kolem jednoho milionu korun. Majitel proto nabízí odměnu 100 tisíc korun za informace, které by vedly k nalezení motocyklů nebo dopadení zloděje.

Policie prosí o pomoc i veřejnost. Pokud někdo motorky viděl, má podezření, kde by mohly být, nebo si všiml něčeho neobvyklého, může zavolat na linku 158. Není vyloučeno, že se zloděj pokusí vzácné stroje prodat v zahraničí.

sova, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz