Lidé ze slovenské obce Hostovice v Prešovském kraji oplakávají tamního starostu Petera Čopáka, který náhle zemřel ve věku pouhých 53 let. Podle místních to byl velmi obětavý a laskavý člověk.
Na severovýchodě Slovenska zavládl smutek. Náhle zemřel oblíbený starosta tamní obce Hostovice Peter Čopák. „Nebyl to jen mimořádně obětavý a oddaný starosta, ale i skvělý a zbožný člověk s lidským přístupem,“ uvedl k jeho úmrtí tamní pravoslavný chrám.
Podle webu zoznam.sk byl Čopák bývalý profesionální voják a v čele obce stál od roku 2010. „Je mi to moc líto. Kromě toho, že to byl mladý člověk, byl obětavý, staral se o obec a její obyvatele,“ komentovali smrt teprve 53letého muže místní.
Truchlí také lidé, kteří s ním jako se starostou pravidelně přicházeli do styku. „Neuvěřitelná špatná zpráva. Mladý člověk, skvělý starosta obce Hostovice. Vždy ochoten pomoci v každé chvíli,“ vzpomínala na něj bývalá starostka obce Ubla Nadežda Sirková.
„Společně jsme se snažili připomínat památku vojáků, kteří zahynuli v okolí Hostovic během 1. světové války. I díky jeho pomoci a odhodlání se podařilo obnovit válečný hřbitov a přímo na bojišti postavit zvonici na památku padlých vojáků,“ chválil pak starostu vojenský historik Martin Drobňák.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz