Děsivý pohled se naskytl inspektorům při návštěvě jednoho z obchodů známého řetězce v Kunvaldu na Orlickoústecku. Seznam prohřešků byl v tomto zařízení dlouhý a inspektoři nařídili uzavření celého obchodu.
Od čtvrtka 9. dubna si zákazníci v Kunvaldu nenakoupí v tamním obchodě COOP KONZUM. Obchod uzavřela Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI), která o tom informovala na svých webových stránkách.
Inspekce se k tomuto kroku rozhodla po kontrole, během které inspektoři odhalili dlouhý seznam problémů čítající deset položek. V zařízení mimo jiné našli trus hlodavců a také další stopy po jejich působení.
Dále inspektoři objevili plesnivé potraviny a suroviny a nečistoty na podlaze, regálech a dalším zařízení. V obchodě byl také výrazně zanedbaný úklid, odpad nebyl dostatečně odvážen, a na místě se tak hromadil. To vedlo k zápachu na provozovně.
Velkým problémem byla také velikost a uspořádání prostor pro prodej i skladování potravin. Současná praxe podle SZPI neumožňovala správnou hygienickou praxi. Inspektoři vše zdokumentovali a fotky z místa zveřejnili.
Společnost COOP dle svých slov na odstranění problémů ve spolupráci s SZPI intenzivně pracuje. „Prodejna by znovu mohla sloužit místním obyvatelům od začátku příštího týdne. Každopádně COOP v lokalitě provozuje další prodejnu, takže by neměly nastat ani žádné problémy se zásobováním,“ uvedl pro TN.cz tiskový mluvčí sítě COOP Ivo Čižmár.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz