APLIKACE TN.CZ
Domácí

Strážníci v Budějovicích odchytávali hada. Schovával se dva dny

Had korálovka královská
Had korálovka královská | Zdroj: Městská policie České Budějovice

Budějovické strážníky překvapil tento týden neobvyklý návštěvník v centru města. Výrazně zbarveného hada museli po metropoli „nahánět“ celkem dva dny. Nakonec plaza s pomocí veřejnosti úspěšně odchytili a předali ho do péče zoologické zahrady.

Strážníci v Českých Budějovicích vyjížděli ve středu do tamního kulturního domu Metropol k nahlášenému hadovi. Ten se měl po prostorách budovy pohybovat krátce po šesté hodině večer, informovali strážníci na svých stránkách.

Odvážní nálezci si s nečekaným hostem poradili natolik, že jej dokázali bezpečně odchytit a předat přivolaným strážníkům,“ uvedla mluvčí Městské policie České Budějovice Věra Školková.

Související obsah

​Strážníci se s tímto odchyceným hadem ale nesetkali poprvé. „Již o den dříve vyjížděla hlídka na oznámení o jeho výskytu, avšak had tehdy jako by se rozhodl hrát si na schovávanou a strážníkům se jej nepodařilo zastihnout,“ přiznala Školková.

Lidé byli proto před hadem varováni a vyzváni, aby ho v případě, že ho zahlédnou, okamžitě nahlásili. Odchycená korálovka královská se tak podle strážníků v novém úkrytu dlouho „neohřála“.

Strážníci následně předali hada do péče chovatelů v Zoo Hluboká. „Nyní ho čeká klidnější život v prostředí zoologické zahrady, a to ve společnosti svých skutečných ,příbuzných‘, kde už snad nebude mít potřebu vydávat se na další dobrodružné výpravy,“ dodala Školková.

Rodina ze Zbraslavi měla doma hroznýše. Podobných nálezů přibývá (10/2024):

msc, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz