APLIKACE TN.CZ
Ekonomika

Trump zvýší cla na auta z Evropy. Nedržíte dohodu, vzkázal Unii

Navýšení cel na automobily z Evropy oznámil v pátek americký prezident Donald Trump. Podle něj neplní Evropská unie obchodní dohodu. Cla ve výši 25 procent začnou platit příští týden.

Nové navýšení cel oznámil v pátek odpoledne americký prezident Donald Trump. To se bude týkat tarifů na automobily dovážené ze států Evropské unie. Na vozidla bude platit clo ve výši 25 procent, píše agentura Bloomberg.

Dojde tak ke zvýšení ze současných 15 procent, které platí od loňského léta a vztahují se nejen na vozidla, ale i na jejich součástky. Podle Trumpa jde o reakci na problémy s obchodní dohodou s Evropskou unií.

Související obsah

​Trump navýšení cel oznámil den po hádce s německým kancléřem Friedrichem Merzem. „Vzhledem k faktu, že Evropská unie plně nedodržuje naši dohodu, příští týden navýším cla vůči Evropské unii na auta a nákladní vozy prodávané do Spojených států,“ uvedl podle portálu Euractiv Trump.

Do hloubky s Lukášem Kovandou o nově zaváděných clech (4/2026):

jal, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz