Tříletý chlapec v Mexiku zemřel v autě před domem poté, co ho tam zapomněla jeho matka. Vlivem extrémních teplot dítě dostalo silný úpal, a dokonce mělo popáleniny. Podle policie byla žena opilá, prozatím čeká na rozsudek.
Případ tragického úmrtí tříletého dítěte otřásl městem Mexicali v severním Mexiku. Matka po zaparkování auta u rodinného domu nechala chlapce přes 12 hodin sedět v zamčeném autě. Dítě tak nemohlo z vozu ven a bylo vystaveno extrémně vysokým teplotám, informoval web La Jornada.
Chlapec podle vyšetřovatelů zůstal přes sobotní noc a většinu nedělního dopoledne připoután k autosedačce. Matka měla k domu přijet značně opilá, následně se osprchovat a jít spát, přičemž venku panovaly teploty dosahující až 35 stupňů Celsia.
„Příčinou smrti dítěte byla hypertermie (úpal) a dítě mělo také popáleniny prvního stupně na nohou a rukou,“ uvedl vedoucí soudní lékařské služby César Vaca. Podle něj se vnitřek auta vlivem venkovních teplot, pohybujících se mezi 25 až 35 stupni Celsia, zahřál až na 45 stupňů Celsia.
Matka syna našla až další den ráno v zadní části auta, napsal web Tu Nota. Přivolaní záchranáři už chlapce nedokázali zachránit. Čtyřicetiletou matku následně zatkla policie. Zároveň zjistili, že je zaměstnaná jako zdravotnice.
Police ženu obvinila ze zanedbání péče. Prozatím tamní úřady nepotvrdily, zda byla formálně obviněna v souvislosti se smrtí svého syna, či nikoliv.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz