APLIKACE TN.CZ
Domácí

Pyrotechnika chlapci explodovala v ruce. Letěl pro něj vrtulník

Chlapec v Dolním Dvořišti se vážně zranil při manipulaci se zábavní pyrotechnikou. Společně s kamarádem byli na útěku z výchovného ústavu. Po explozi musel být letecky transportován do nemocnice.

Nezletilý se v sobotu zranil při výbuchu pyrotechniky v pergole poblíž fotbalových šaten v Dolním Dvořišti. Na místo vyjížděli policisté i záchranáři, kteří tam našli zraněného a jeho kamaráda. Vyšetřování ukázalo, že oba byli na útěku z výchovného ústavu a narazili tam na zábavní pyrotechniku.

Podle dosavadních informací jeden z chlapců pyrotechniku zapálil a ta explodovala. Policie předpokládá, že šlo o pyrotechniku kategorie F2, která je určena pouze osobám starším 18 let. Výbuch mladíkovi způsobil vážná poranění ruky, zejména dlaně a prstů. Záchranáři ho po prvotním ošetření transportovali vrtulníkem do nemocnice.

Související obsah

Druhého chlapce policisté předali zpět pracovníkům výchovného ústavu. Zraněného mladíka si ústav převezme po propuštění z nemocnice. Policisté nyní celý případ prověřují.

Policie zároveň znovu upozornila na rizika spojená s manipulací s nalezenou nebo odloženou pyrotechnikou. Podle odborníků může být i zdánlivě neškodný výrobek velmi nebezpečný a při nesprávném zacházení způsobit vážná zranění.

luk, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz