Radní Prahy 3 ve středu vypověděli smlouvu na městský byt šéfce Úřadu vlády Tünde Bartha. Argumentovali porušením podmínek nájmu.
Rodina Bartha si podle zjištění Deníku N byt od radnice pronajímala za zvýhodněné nájemné, a i když v něm vysoká státní úřednice je evidována, reálně ho využívají dvě studentky ze Slovenska z její rodiny.
„Rada městské části Praha 3 na středečním jednání rozhodla o výpovědi z nájmu bytu nájemcům Kolomanu a Tünde Bartha s výpovědní dobou tři měsíce, a to z důvodu porušení podmínek nájemní smlouvy ze strany nájemců bytu,“ řekl podle ČTK mluvčí Prahy 3 Petr Habáň.
Starosta městské části Michal Vronský (TOP 09) na facebooku dodal, že důvodem výpovědi je přenechání předmětu nájmu třetím osobám bez předchozího souhlasu pronajímatele.
„Osobně si myslím, že pokud paní Bartha byt neužívala a naopak ho podnajímala, je v morální rovině držení si levného městského bytu těžko ospravedlnitelné. A vážně mě nenapadá zdůvodnění, které by při tak velké momentální potřebnosti obecních bytů obstálo,“ kritizoval Vronský.
Rodina Bartha za pronájem bytu o rozloze 70 metrů čtverečních platí podle Deníku N asi 11 000 korun měsíčně. Bartha podle svého vyjádření žije v Průhonicích v objektu patřícím společnosti Imoba premiéra Andreje Babiše (ANO), její dcera s manželem bydlí v Maďarsku.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz