Pražské Letiště Václava Havla má dobrou zprávu pro cestující, už nějakou dobu totiž testuje jednodušší nástup do letadla. Pokud se novinka osvědčí, cestující by u gatu mohli projít rychleji a bez zbytečného čekání.
Letiště Václava Havla testuje u vybraných gatů jednodušší odbavení při nástupu do letadla. Na síti X zveřejnilo video, na kterém je vidět průchod samoobslužnou brankou u odletové brány.
„Stačí naskenovat palubní vstupenku a brána vás pustí dovnitř. Rychle, jednoduše a bez dalšího zdržování,“ stojí u příspěvku.
Novinka by mohla celý proces urychlit a zkrátit fronty, které se u gatů často tvoří. Palubní vstupenku by si cestující načetli sami a odpadlo by čekání na pracovníka letiště, který ji nyní kontroluje ručně.
Naskenovat, projít, nastoupit. ✅ U vybraných gatů v Terminálu 2 od konce května testujeme nástup do letadla pomocí self-boardingových branek. Stačí naskenovat palubní vstupenku a brána vás pustí dovnitř. Rychle, jednoduše a bez dalšího zdržování. pic.twitter.com/cu1WDxRc3z
— Prague Airport (@PragueAirport) July 23, 2026
Podle letiště testování už nějakou dobu probíhá. „Nástup do letadla pomocí self-boardingových branek testujeme u vybraných gatů v Terminálu 2 od konce května,“ uvedlo letiště.
Pokud se test osvědčí, chce letiště systém rozšířit i dál. „Zatím je to v testovací fázi, pokud se vše osvědčí, jak má, určitě plánujeme rozšiřování i na další terminály,“ sdělila redakci TN.cz mluvčí letiště Denisa Hejtmánková.
Rozhovor s odborníkem na cestování Janem Papežem o změně pravidel pro létání s dětmi (26/6/2026):
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz