Zpravodajství

Milionář zničil Picassa za tři miliardy

Milionář zničil Picassa za tři miliardy
Zdroj: Korzo

Americký milionář pyká za svou vychloubačnost a musí zapomenout na prodej svého snu. Sen (La Reve) se totiž jmenuje obraz Pabla Picassa, který chtěl jeho majitel prodat za 139 milionů dolarů, tedy za více než 3,1 miliardy korun. Má ale smůlu, obraz neprodá. Nešťastnou náhodou totiž obraz protrhnul loktem.

Miliardář Steve Wynn z Las Vegas se ve své kanceláři chlubil obrazem několika přátelům a při živém vykládání a rozhazování rukama do něj uhodil a prorazil ho. Režisérka Nora Efronová, která to viděla na vlastní oči, nehodu barvitě popisuje na svých webových stránkách: "Pan Wynn zvedl ruce ... a v tom jeho loket proletěl plátnem. Ten zvuk byl hrozný. A přímo uprostřed se objevila černá díra velikosti stříbrného dolaru. "No podívejte se, co jsem udělal. Díky bohu, že jsem to byl já," řekl jen."

Obraz, který Steven Wynn koupil v roce 1997 za 48,4 milionu dolarů, si tedy zatím ponechá, aby ho nechal zrestaurovat. Podle BBC musí pan Wynn již sjednaný prodej Picassa zrušit.

Sběratel Steven Cohen byl za obraz původně ochoten zaplatit 139 milionů dolarů. Pokud by k transakci došlo, byla by to nejvyšší suma, která by kdy byla za obraz zaplacena. Cena za Picassovo dílo by totiž byla o 4 miliony vyšší než dosavadní rekord, který drží portrét Adele Bloch-Bauerové od Gustava Klimta, který byl prodán letos v červnu.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz