Zpravodajství

BK 117 nelétá pouze v televizním seriálu

Speciálně upravený stroj Eurocopter 117 pro seriál Medicopter platí za technický zázrak. Nelétá pouze v televizních záběrech. Již několik let používá tuto dvoumotorovou helikoptéru lékařská záchranná služba.


Tento stroj vyrábí německo-francouzská firma Eurocopter v Donauwörthu. Nejvyšší rychlost se pohybuje okolo 226 km/h, užitné zatížení je 1500 kg. To tento stroj řadí k nejžádanějším víceúčelovým vrtulníkům na mezinárodním trhu.

V Německu se nachází téměř 50 základen záchranných vrtulníků a jejich týmů - provozuje je především armáda, hraniční stráž a ADAC. Lékaři jsou schopni poskytnout okamžitou pomoc na jakémkoli místě a v jakémkoli čase. Vrtulník pak pacienta dopraví během krátké chvíle do nejbližší specializované kliniky.

V dosavadních 65 000 nasazeních se podařilo zachránit více než 70 000 lidských životů a ošetřit více než 570 000 lehce zraněných obětí.

Vrtulník všech superlativů „BK 117" hraje jednu z důležitých rolí v seriálu Medicopter.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz