Zpravodajství

Jourová si opět užívá svobody

Bývalá náměstkyně ministerstva pro místní rozvoje Věra Jourová už není v policejní cele. Byla propuštěna z vazby. Jourová je podle policie zapletena do kauzy Budišov kolem exstarosty a bývalého člena ČSSD Ladislava Péti.

Podle státní zástupkyně Evy Vycpálkové u Jourové již pominuly důvody vazby. "Konkrétně nehrozí nebezpečí, že by ovlivňovala svědky. Ostatní obvinění ve vazbě zůstávají", řekla ČTK Vycpálková. Kromě Jourové jsou v případu trestně stíháni i někdejší šéf kabinetu premiérů Zdeněk Doležel, starosta Budišova na Třebíčsku Ladislav Péťa a úředník ministerstva zemědělství Miloslav Řehulka. 

O případu pokusu o korupci ve státní správě jako první informovala TV Nova. Policie Jourovou stíhá v souvislosti s kauzou podvodného čerpání peněz z evropských fondů.

Bývalý šéf kabinetů premiérů Grosse a Paroubka Zdeněk Doležel v reportážích Novy o Jourové hovořil jako o "Věře". Jourová měla gangu zajistit kontakty na důležitých místech.

Jourovou zadrželi kriminalisté po jejím příletu z konference v běloruském Minsku v době, kdy Péťa a Doležel již seděli v cele.

 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz