Zpravodajství

Beatles znovu ožívají

Beatles znovu ožívají

Ačkoli jsou již dva členové Beatles po smrti vychází této nejpopulárnější kapele světa nové album nazvané Love. Uspokojení se kromě uší dostane také vaším zrakům. Vedle CD vychází také stejnojmenné DVD.

20. listopadu se na pultech hudebnin objeví album Love. Absolutní novinkou je jeho zvukový formát. Poprvé uslyšíte nahrávku od Beatles ve stereo a 5.1 verzi. Bude to první album Beatles v tomto formátu. Stereo CD bude obsahovat 78 minut hudby. DVD surround verze na DVD bude mírně rozšířená s 81 minutami hudby. Žádný video záznam však obsahovat nebude. Jde tu pouze a jenom o zvuk. Beatles vás zkrátka obklopí.

Legendární producent Beatles sir George Martin a jeho syn Giles Martin byli požádání zbývajícími Brouky Ringem a Paulem, jakož i Yoko Ono Lennonovou a Olivií Harrisonovou, aby z původních nahrávek vytvořili experimentální mixy pro projekt Cirque du Solil. Martinové využili veškerý archiv Beatles k tomu, aby vzniklo LOVE. Výsledkem je bezprecedentní přístup k hudbě. Sir George a Giles vytvořili s pomocí originálních pásků ve studiích Abbey road unikátní zvukový obraz.

"Tohle album navrací Beatles znovu dohromady, protože nájednou je tu zase John a George se mnou a s Ringem," říká Paul McCartney. "Je to něco jako zázrak."

Na CD a DVD "LOVE" samozřejmě nemohou chybět skladby jako Help!, Yesterday či Strawberry Fields Forever. Co píseň, to hit. A takovýchto pecek je na albu Love celkem šestadvacet!

Teď již víte, co si přát pod stromeček...

EMI
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz