Zpravodajství

Čunek způsobil pozdvižení

Čunek způsobil pozdvižení

O pozdvižení mezi politiky se postaral lidovec Jiří Čunek, který kandiduje na šéfa KDU-ČSL. V tajnosti a za zády stranického vedení totiž jednal s předsedou ČSSD Paroubkem. I když tvrdí, že šlo jen o seznamovací setkání, šéfovi lidovců Kasalovi se to nelíbí. Stejně jako i ODS.

Zdroj: TV Nova

Takhle to vypadalo v srpnu. Paroubek náhle ukončil jednání s ODS a oznámil, že chce vládnout s lidovci. V tichosti se dohodl s tehdejším předsedou Kalouskem. Právě tato scéna mnoha lidovcům i ODS vytanula na mysli, když zjistili, že teď Paroubek pro změnu tajně jedná s Čunkem.
"Ta schůzka byla spíše o tom, že mě chtěl Paroubek poznat, protože jsem v politice nová tvář. Trvala 45 minut," řekl TV Nova Čunek.
Sám Paroubek dnes jednání s kandidátem na šéfa lidovců nekomentoval. Úřadující předseda KDU-ČSL Kasal je ale na Čunka rozzlobený. Nevěří totiž, že šlo jen o neškodné sezení.
"Nenabyl jsem dojmu, že to byla jen schůzka společenská," řekl Nově úřadující šéf KDU-ČSL Jan Kasal.
Podle našich informací se Paroubek s Čunkem přitom v posledních dnech neviděl jednou, ale hned třikrát. Alespoň to tvrdí lidé od Paroubka.

ODS je ostražitá
Jednání Paroubka s Čunkem ovšem nenaštvalo jen lidovce. Také v ODS to vyvolalo paniku.
"Potvrzuje to naši ostražitost vůči Paroubkovi i Čunkovi," řekl Nově místopředseda ODS Petr Nečas.
Někteří občanští demokraté se přitom bojí, že by případné zvolení Čunka předsedou lidovců mohlo opět výrazně zamíchat povolebními kartami. Podle nich má totiž Čunek blíže k ČSSD než k ODS. Ten to ale dnes popřel.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz