Zpravodajství

Zbavte domov deprese

Na vaší chmurné náladě se nemusí podepisovat pouze nepříjemná podzimní šeď. Zkuste se rozhlédnout po svém domově - jak je to dlouho, kdy jste naposledy malovali? Máte nábytek ještě z dob vaší babičky? V tom případě to chce razantní změnu.

Starý nábytek, zašedlé zdi, šedivá podlaha. To všechno může mít vliv na vaše depresivní stavy. Vzhledem k tomu, že na podzim bývají lidé více doma než venku, budete mít i vy více času se svým obydlím něco udělat.

Pokud nechcete investovat do nového nábytku, nebo máte po babičce krásné starožitné kousky, jež za nic nasvětě nedáte z ruky, stačí váš prostor vyplnit barevnými doplňky. Je už na vás, zda zvolíte jeden odstín, nebo jich nakombinujete více. Pokud ale hodláte své obydlí zútulnit, zapomeňte na tmavé barvy. Černou, hnědou nebo šedivou použijte pouze v kombinaci s jasným kontrastním odstínem. 

Pokud se chystáte malovat nebo tapetovat, nebojte se barev. Regál s bílou barvou vynechte a raději si rozmyslete, jaký odstín bude slušet vaší kuchyni, jaký koupleně a která barva by vás skolehlivě uspala ve vaší ložnici. 


 

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz