Zpravodajství

Alergie na sex

Některé ženy jsou na sex s muži nejen alergické v tom smyslu, že je jim nepříjemný až odporný, ale i v medicínském slova smyslu. Lékaři ovšem přišli na to, že tuto alergii je možné překonat. Doporučují pravidelný sex kombinovaný s přípravky z mužského semene. Nebo změnu partnera - existují totiž i ženy, které mají alergickou reakci jen po sexu s určitým mužem.

„Je to velmi neobvyklá komplikace, ale stává se to," potvrdil agentuře Live Science alergolog a imunolog David Resnick z New York Presbytarian Hospital. Alergie na semeno má za následek svědění, pálení a otok genitálií. V nejtěžších případech se otok může objevit kdekoliv na těle a nastat mohou i potíže s dýcháním.

„Symptomy se obvykle objeví během třiceti minut po styku, ale někdy může k alergické reakci dojít i po několika hodinách či dnech," dodává doktor Resnick.

Jedna studie prováděná univerzitou v Cincinnati ukázala, že z 1 073 žen, které hledaly informace ohledně alergie na semeno, jich celkem 130 zjistilo, že opravdu touto neobvyklou alergií trpí. Většina z nich je alergických na všechny muže bez výjimky, ale je mezi nimi i několik žen, které trpí alergií pouze na jednoho určitého partnera, a to na ne vždy na jeho semeno, ale třeba na určité chemikálie, pocházející z potravin či léků, které muži pravidelně konzumují. V některých případech se dokonce jedná o extrémní alergii na penicilin. Tyto případy jsou však „neobyčejně vzácné, ještě vzácnější než alergie na semeno," jak říká doktor Resnick.

Resnick také dodává, že většina postižených žen trpí i jinými alergiemi a většina je ve věku mezi dvaceti a třiceti lety. Skoro polovina z nich, celých 41 procent, si symptomů všimla už při prvním pohlavním styku. Ve většině případů se alergie časem zhoršují.

Doktoři se nyní snaží nešťastným alergičkám pomoci tím, že jejich imunní systém „trénují" na partnerovo semeno pomocí zředěných roztoků. Tato část léčby se odehrává v nemocnici. Následná část, pohlavní styk, už lékaři doporučují nechat na doma.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz