Zpravodajství

Energetické nápoje vyvolávají únavu

Na energetické nápoje nedají dopustit zvláště řidiči na dlouhých trasách. Často se k nim uchylují i studenti během zkouškového období. Domnívají se, že právě energetické nápoje je udrží v bdělém a čilém stavu. Podle univerzitní psycholožky Evy Schnabelové se však hluboce mýlí.

Potvrdily to testy s dobrovolníky, u nichž na automobilových simulátorech průběžně zjišťovala v hodinových intervalech rychlost jejich reakcí. Během experimentu dostávali nápoje obsahující čistý kofein, kofein kombinovaný s dextrózou nebo bez jakýchkoli stimulátorů. Svěží zůstali konzumenti kofeinu. Ve spojení s hroznovým cukrem na chvíli ožili, nicméně záhy jejich únava vzrostla. Organismus sice dextrózu rychle přijímá, ale stejně hbitě odbourává, čímž ovlivňuje obsah inzulínu v krvi.
Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Oklahoma schválila nejpřísnější protipotratový zákon v USA

Oklahomští zákonodárci schválili nejpřísnější protipotratový zákon v USA. Kriminalizuje všechny interrupce s výjimkou ohrožení života ženy. A také znásilnění či incestu, kterými se však musí zabývat orgány činné v trestním řízení. Zákon bude platit okamžitě, až ho podepíše guvernér, který tak hodlá učinit v nejbližších dnech.

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz