Zpravodajství

S aloe proti akné

Kdo má doma aloe, má zároveň účinnou přírodní lékárničku. S aloe totiž můžete léčit hodně neduhů, a to šetrně a zaručeně rychle!

Aloe patří mezi sukulentní rostliny, které pocházejí převážně z Afriky. Pro léčivé účinky se používají tři druhy: aloe pravá (Aloe vera), aloe kapská (Aloe ferox) a aloe stromovitá (Aloe arboretsens).

Ladislav Kokoška z České zemědělské univerzity v Praze odhaluje léčebné účinky. "Existují dvě léčebné formy, a to gel a šťáva. Gel získáme podélným rozříznutím listu nebo jeho oloupáním. Dá se aplikovat okamžitě, stačí ho přiložit přímo na postižené místo. Právě gel vám může pomoci od nejrůznějších kožních onemocnění, tedy i akné. "

Podle Kokošky se z gelu se dá také připravit přírodní maska. S gelem lze léčit například popáleniny, nejrůznější poranění nebo bodnutí hmyzem.

Tím ale užitečnost aloe nekončí. Odříznutím listu na bázi čili zespodu rostliny lze získat šťávu, která je obsažena těsně pod pokožkou a má žlutě oranžovou barvu. "Šťáva se používá na léčení zácpy, v dávkování asi pět kapek denně," uvádí Kokoška a dodává, že je třeba dávat pozor na dodržování dávek. Při překročení se mohou se dostavit vedlejší účinky jako například břišní křeče. "Jedna kapka denně vám pomůže k lepšímu trávení a celkové podpoře metabolismu. Tuto šťávu by ale neměly užívat děti a těhotné ženy," přidává k dobru Kokoška.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz