Zpravodajství

Podzimně laděná aranžmá

Podzimní sychravé počasí bude na dveře klepat stále častěji. Dny se krátí. Převládat bude šero. Máme pro vás pár tipů, jak rozjasnit a prosvětlit tyto šedavé dny přímo u vás doma, ve vašem bytě.

Podzimní aranžmá pomáhá do interiéru přenést doznívající proteplené dny. K projasnění použijeme především hojnost zářivých barev, tvarů a plodů. Většinu materiálu snadno nasbíráme v přírodě nebo na zahradě. Dokoupíme pouze několik řezaných květin pro dotvoření.

Základní korpus aranžmá bude mít trvalejší charakter. Dekorace je sestavena tak, aby se zaměnila až za adventní vazbu. Vložené řezané květiny lze podle potřeby vyměnit bez narušení celku. Aranžmá je tvořivé, hravé, barevné, na první pohled vyvolává veselé a silné asociace.

Kostra je tvořena z větví a silných stonků rostlin. Podklad je zasazen do zelené aranžovací hmoty pro živé rostliny. Podle potřeby ji překryjeme mechem, lišejníkem nebo tužšími listy, aby nebyla na pohled patrná. Kostru doplníme směsí jemnějších větévek s podzimními plody. Dotvoříme travinami a rozmanitými listy. Chceme-li zdůraznit průnik přírody, můžeme přidat i drobnější jablíčka. Napícháme je na špejle a zabodneme do aranžmá.

Závěrečný akcent tvoří výrazná řezaná květina (vzhled aranžmá se bude měnit právě podle vybraného druhu - luxus nebo vyzývavost dodá anturie či lilie, něžněji působí barevná gerbera nebo chryzantéma). Součástí aranžmá může být i pestrý úvazek nebo část textilie z interiéru. Cílem aranžmá je barevně podtrhnout zvolený interiér a současně doplnit barvy použité v interiéru.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz