Zpravodajství

Praze 5 bude opět šéfovat železný starosta Jančík

Měsíc po volbách a dvou neúspěšných pokusech o zvolení starosty se část zastupitelů Prahy 5 konečně dohodla a podepsala koaliční smlouvu. Vše doposud blokovaly spory ve vítězné ODS, které vznikly kvůli dosavadnímu starostovi této pražské městské části Milanu Jančíkovi.

Osoba Milana Jančíka vzbuzuje rozporuplné reakce. Jeho odpůrci mu vyčítají například prodej domu v Zubaté ulici, který si původně chtěli koupit nájemníci, plánovaný nákup pozemků Českých drah, který se nakonec nekonal nebo úlohu ve sporu Gymnázia Buďánka s Tanečním centrem Praha o budovu školy.
V komunálních volbách Jančík dostal druhý nejmenší počet preferenčních hlasů v místní ODS, přesto bude pravděpodobně starostou. Část ODS dnes totiž podepsala koaliční smlouvu s ČSSD a SNK-ED.
"Dospěli jsme k závěru, že skutečně není možné dále pracovat systémem, že jedna nebo druhá strana tu druhou přetlačí o dva hlasy," řekl 
ODS tak na Praze 5 bude vládnout a zároveň se ocitne i v opozici. Šest jejích členů totiž koaliční smlouvu nepodepsalo.
Já se domnívám, že jsme měli reagovat na přání voličů, kteří volili ODS ale nepřáli si v čele kontroverzní osobu Milana Jančíka.

To přesně se ale s největší pravděpodobností stane. V zastupitelstvu Prahy 5, které má 43 členů, má totiž koalice většinu osmadvaceti hlasů.
Jestli se Milan Jančík stane starostou Prahy 5 na příští čtyři roky se definitivně rozhodne zítra v jednu hodinu.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz