Zpravodajství

Scéna jako z Terminátora: Rozlitý dusík ochromil dálnici D5

Scéna jako z Terminátora: Rozlitý dusík ochromil dálnici D5

Situace na D5 dnes v noci připomínala scénu z katastrofického filmu nebo hororu. Do cisterny, která převážela 26 tisíc litrů kapalného dusíku, najel kamion a prorazil ji. Vše zahalila oblaka unikajícího plynu.

Zdroj: TV Nova

15 hodin odstraňovali silničáři namrzlý dusík, který unikl z cisterny na dálnici D5. Nehoda se stala včera večer u Benešovic. Řidič kamionu tady narazil do jedoucí cisterny, která převážela kapalný dusík. Náraz pak poškodil ventil cisterny, kterým začal nebezpečný plyn unikat na vozovku.

Řidič se nevěnoval plně řízení, uvedl, že sledoval v levém zpětném zrcátku provoz a narazil potom do cisterny.

Vše až nápadně připomínalo vrcholnou scénu z druhého dílu Terminátora. Kapalný dusík má teplotu mínus 196 stupňů a vše, co s ním přijde do styku, zmrzne na kost. Dopravní nehoda se naštěstí obešla bez zranění osob. Velké problémy ale dusík dělal na silnici. Zchladil ji totiž natolik, že se na ní začala dělat silná námraza.

Hasiči v dýchacích přístrojích vymezili nebezpečnou zónu do vzdálenosti 100 metrů od cisterny.

„Ze začátku to byl největší problém, protože jezdila auta. Báli jsme se, aby nedošlo k nějaké havárii,“ řekl TV Nova očitý svědek nehody. Kvůli nehodě cisterny policie dálnici v obou směrech uzavřela. Teprve pár minut po půlnoci byl po důkladném úklidu provoz na D5 částečně obnoven. Odstraňování nehody ale komplikovalo dopravu ještě několik dalších hodin.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz