Zpravodajství

Jan Saudek má rád kulturistky

Jan Saudek má rád kulturistky
Zdroj: Korzo

Z jeho fotografií téměř přetékají kypré ženské tvary, přesto našel zálibu ve vypracovaných ženských tělech. Fotograf Jan Saudek se ale v současnosti věnuje tak trochu jinému pohledu na krásná těla.

Saudkova současná partnerka Pavla Hodková je majitelkou právě těch správně kyprých tvarů, které Jan Saudek vyznává. Navíc čeká potomka, takže i její bříško je hezky zakulacené. Umělce ale baví šokovat a jestli ho něco leká, jsou to konvence a obyčejnost. Možná právě proto se v době, kdy se čím dál tím silněji ozývají hlasy po ženách typu "krev a mlíko", vrhl na fotografování diametrálně odlišného typu, kulturistek. Námitky proti tomu, jak si tyto ženy někdy až deformují těla, slavný fotograf neuznává.

„Myslím si, že každý si může se svým tělem dělat, co chce, pokud ho vyloženě nepoškozuje," vysvětluje Saudek. „Já teď fotografuji ženy fitnessky, které mají implantáty, a velice se mi to líbí," říká překvapivě.

„Dřív jsem cvičil závodně gymnastiku a vím, že bylo nádherné sprchovat se s těmi muži s perfektně vypracovanými těly. Tenkrát byli ti mí kolegové svalnatější, dneska jsou to děti. Nebylo v tom ale samozřejmě nic důvěrného," podotýká rychle s úsměvem. „K takové kráse těla a svalů já jsem nikdy nedospěl. Možná právě proto k nim cítím ten velký obdiv. Mám uznání pro každého, kdo umí něco lépe, než já," dodává.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz