Zpravodajství

Lubina si za vraždu střihače Novy Michala Velíška odsedí 25 let

Lubina si za vraždu střihače Novy Michala Velíška odsedí 25 let

Pražský vrchní soud ve středu vynesl konečný ortel nad vrahem Davidem Lubinou. Recidivista Lubina si odpyká 25 let ve vězení trest za loňskou vraždu střihače TV Nova Michala Velíška. Odvolací soud tak o dva roky zpřísnil původní červnový verdikt městského soudu. Uvnitř článku naleznete i aktuální videoreportáž z vynesení rozsudku nad Lubinou včetně závěrečné řeči pachatele a reakce paní Velíškové.

Zdroj: TV Nova

Vrchní soud tak dnešním pravomocným rozhodnutím částečně vyhověl odvolání státní zástupkyně, která žádala vyšší trest. 
Lubina obtěžoval loni v září v parku na Karlově náměstí v centru Prahy mladou ženu a ohrožoval ji pistolí. Všiml si toho Velíšek, a když se ženy chtěl zastat, útočník po něm dvakrát vystřelil. Velíšek, který byl tehdy na procházce s roční dcerou v kočárku, útok nepřežil. 
Obžalovaný se k činu přiznal, tvrdí ale, že nechtěl zabíjet. Reakce střelbou prý byla podvědomá a z leknutí. Bál se dopadení a vězení. Znalci z oboru psychologie a psychiatrie označili možnost Lubinovy převýchovy za velmi ztíženou. Za mřížemi strávil téměř devět let svého života a žádné ponaučení si z toho nevzal, konstatovali již dříve. 
Lubina si již odseděl 8,5 roku za loupeže na poštách, braní rukojmí a za maření výkonu úředního rozhodnutí, protože z vězení utekl. Letos v lednu mu soud vyměřil rok a půl vězení za to, že loni v červnu při jízdě pražským autobusem v opilosti vyděsil cestující plynovou pistolí. Trest si již začal odpykávat.

 

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz