Zpravodajství

Filip: Paroubek nadbíhá ODS

Šéf komunistů Vojtěch Filip si myslí, že předseda ČSSD Jiří Paroubek je od léta vstřícnější k ODS než ke komunistům. Uvedl to po vzájemné úterní schůzce obou lídrů nejsilnějších levicových stran. Inormoval o tom deník Právo.

Levice podle Filipa zdaleka není jednotná a soc. dem. se stále více přiklání k občanským demokratům. "Máme rozdílné názory na řešení situace, kdy ČSSD je od léta mnohem vstřícnější k ODS," uvedl Filip. 
Paroubek už v pondělí oznámil, že si umí představit předčasné volby nejdříve v polovině roku 2008. Právu řekl, že v případě vytvoření stabilní vlády bude možné volby uspořádat až za tři roky. "Předčasné volby podporujeme pro rok 2009," vyjádřil se podobně první místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka.
Komunisté tvrdí, že nové volby jsou až to poslední, co nyní řeší. Pokud by k nim situace dospěla, nejsou příznivci dřívějšího termínu než jaro 2008. ODS chce předčasné volby co nejdříve. Lidovci říkají, že jsou ochotni přistoupit na hlasování v příštím i přespříštím roce. Pro zelené zůstává nejzazší termín hlasování jaro 2008.
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz