Zpravodajství

Zloděj ukrýval kradené zboží v dřevěné noze

Bezpečnostní služba estonského obchodního domu si nevěděla rady se zlodějem, který ukradl větší množství kosmetiky, ale při osobní prohlídce ji neobjevila. Až později vyšlo najevo, že kradené zboží ukryl ve své dřevěné noze.

Pokulhávající zákazník, v němž ochranka poznala známého zloděje, vešel do obchodu a okamžitě se na něj zaměřila ochranka. „Jeden z našich členů ho sledoval na bezpečnostní kameře. Muž vešel do kabinky s košíkem kosmetiky a po chvíli ho viděli zase vyjít, ale s prázdnýma rukama," řekla Karin Paasová, mluvčí bezpečnostní služby. Když ochranka muže u východu zastavila, na první pohled odcházel bez zboží. Až po delším hledání našli kosmetiku dobře ukrytou v prohlubni vydlabané v jeho dřevěné noze a přivolali policii.

„Dřív ke krádežím svou dřevěnou nohu nikdy nepoužil," vysvětlila Paasová. „Ze záznamu bezpečnostních kamer bylo zřejmé, že musí mít zboží u sebe, ale běžnou prohlídkou jsme na nic nepřišli. Až po delším přesvědčování muž souhlasil s tím, aby si protézu sundal a předal ji k důkladnému prozkoumání."

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz