Zpravodajství

Zloděj ukrýval kradené zboží v dřevěné noze

Bezpečnostní služba estonského obchodního domu si nevěděla rady se zlodějem, který ukradl větší množství kosmetiky, ale při osobní prohlídce ji neobjevila. Až později vyšlo najevo, že kradené zboží ukryl ve své dřevěné noze.

Pokulhávající zákazník, v němž ochranka poznala známého zloděje, vešel do obchodu a okamžitě se na něj zaměřila ochranka. „Jeden z našich členů ho sledoval na bezpečnostní kameře. Muž vešel do kabinky s košíkem kosmetiky a po chvíli ho viděli zase vyjít, ale s prázdnýma rukama," řekla Karin Paasová, mluvčí bezpečnostní služby. Když ochranka muže u východu zastavila, na první pohled odcházel bez zboží. Až po delším hledání našli kosmetiku dobře ukrytou v prohlubni vydlabané v jeho dřevěné noze a přivolali policii.

„Dřív ke krádežím svou dřevěnou nohu nikdy nepoužil," vysvětlila Paasová. „Ze záznamu bezpečnostních kamer bylo zřejmé, že musí mít zboží u sebe, ale běžnou prohlídkou jsme na nic nepřišli. Až po delším přesvědčování muž souhlasil s tím, aby si protézu sundal a předal ji k důkladnému prozkoumání."

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz